Достапни линкови

logo-print

Шешељ ќе се изјасни по обвинението за непочитување на судот


Воислав Шешељ

Воислав Шешељ

Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ денеска пред Хашкиот трибунал ќе се изјасни по третото обвинение за непочитување на судот. Имено, Шешељ е обвинет затоа што го отфрлил судскиот налог- од неговата интернет страница да ги отстрани документите во кои се открива идентитетот на заштитените сведоци од главниот процес што се води против лидерот на радикалите, по обвинението за злосторства во Хрватска, Војводина и во БиХ од 1991 до 1993 година.
XS
SM
MD
LG