Достапни линкови

logo-print

Обама ги кани лидерите на Конгресот на средба за долгот на САД


Барак Обама

Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама ги отфрли предлозите за краткорочен договор за подигнување на границата на долгот на САД, барајќи од лидерите во Конгресот да се постигне широка согласност. Обама ги покани лидерите на Демократите и на Републиканците во Конгресот на средба во Белата Куќа која би се одржала утре и на која би се разговарало за зголемување на лимитот за задолжување кој изнесува 14, 3 трилиони долари.
XS
SM
MD
LG