Достапни линкови

logo-print

Бугарските медиуми го бојкотираат премиерот


Бојко Борисов

Бојко Борисов

Над 30 илјади луѓе на Фејсбук се приклучија на иницијативата „Ден без Бојко Борисов“, која трае во текот на денешниот ден. Според иницијативата бугарските медиуми денеска не треба да го споменуваат името на премиерот Бојко Борисов, туку своето внимание да го насочат кон важни теми за општеството.
Неколку дена претходно, премиерот Борисов иницијативата ја оцени за глупост и дело на платеници.
XS
SM
MD
LG