Достапни линкови

logo-print

Во среда втора седница на новиот состав на Собранието


собрание дебата

собрание дебата

Новоформираното Собрание во среда ќе ја одржи втората седница на која треба да биде утврден бројот на потпретседатели и да бидат изгласани одлуки за основање постојани работни тела и делегации и пратенички групи за меѓународна соработка. Од Кабинет на Претседателто на Собранието не знаaт за кога би можело да биде закажана седница за избор на новата влада. Се предлага Собранието и натаму да има тројца потпретседатели, како и претходниот состав, а според законот еден од нив да биде од опозицијата.
XS
SM
MD
LG