Достапни линкови

logo-print

Уго Чавез се вратил во Венецуела


Уго Чавез

Уго Чавез

Претседателот на Венецуела Уго Чавез се вратил во земјата по медицинскиот третман во Куба, јавуваат државните медиуми од Венецуела. Чавез се враќа дома, еден ден откако земјата прослави 200 години од стекнувањето независност од Шпанија. Претходно денеска кубанскиот лидер Фидел Кастро рече дека Чавез ќе ја добие битката против ракот од кој се третираше во кубанска болница
XS
SM
MD
LG