Достапни линкови

logo-print

Иванов на Обама му го честиташе Денот на независноста


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска испрати писмо до американскиот претседател Барак Обама со кое му го честита националниот празник на САД 4 јули и изразува очекување за продлабочување на пријателството помеѓу двете земји. Во честитката се наведува дека
Македонија и нејзиниот народ и натаму ќе ги поддржуваат американските обиди за одбрана на слободата, демократијата и човековите права во светот.
XS
SM
MD
LG