Достапни линкови

logo-print

Опозициски демонстранти уапсени во Белорусија


Белорускиот лидер Александар Лукашенко

Белорускиот лидер Александар Лукашенко

Белоруската полиција уапси неколку опозициски демонстранти, кои аплаудирале премногу ентузијастички на говорот на претседателот Александар Лукашенко. Лукашенко говореше по повод денот на независноста, кој е национален празник со кој се одбележува крајот на нацистичката окупација во 1944 година.
Властите исто така ги вчера блокирале социјалните мрежи за да спречат појава на протести.
XS
SM
MD
LG