Достапни линкови

logo-print

Судир на полицијата со вооружена група во западен Казахстан


Казахстанскиот сервис на Радио Слободна Европа соопшти дека полицијата се судрила со вооружена група во западниот дел на Казахстан. Полициската акција против групата беше спроведена откако беа убиени двајца полицајци во селото Шубарши. Според локалните власти се уште не се знае дали напаѓачите се членови на муслиманска екстремистичка група.
XS
SM
MD
LG