Достапни линкови

logo-print

Турција со мерки против режимот на либискиот лидер Гадафи


Либискиот лидер Моамер Гадафи

Либискиот лидер Моамер Гадафи

Турција го повлече својот амбасадор од Триполи и усвои мерки против режимот на либискиот лидер Моамер Гадафи. Одлуката властите ја донесоа по посетата на министерот за надворешни работи Ахмет Давутоглу на бунтовниците во Бенгази, кој им вети помош од 200 милиони долари изјавувајќи дека е време Гадафи да си замине.
XS
SM
MD
LG