Достапни линкови

logo-print

Уште еден републиканец кандидат за претседател на САД


Американскиот конгресмен Тедеус Меккотер официјално најави дека ќе бара номинација од Републиканската партија за претседател на САД. Пред конгресменот од Мичиген, својата кандидатура за прв човек на САД, веќе ја најавија неколку републиканци .
XS
SM
MD
LG