Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на загинати при експлозија во Авганистан


Расте бројот на загинати при експлозија на бомба во јужен Авганистан. Властите соопштуваат дека загинале 13 члена на едно семејство. Гувернерот на провинцијата Забул каде што се случила експлозијата, соопштува дека семејството биле aвганистански бегалци кои се вратиле од Пакистан.
XS
SM
MD
LG