Достапни линкови

logo-print

При експлозија на бомба 11 загинати во Авганистан


Архива

Архива

При експлозија на бомба во јужен Авганистан загинаа 11 члена на едно семејство, соопштија локалните власти.
Загинатите, како што изјави преставник на пробинцијата Забул, биле авганистански бегалци кои се вратиле од Пакистан.
XS
SM
MD
LG