Достапни линкови

logo-print

Гадафи ќе ја нападне Европа доколку НАТО не ја запре кампањата


Триполи

Триполи

Моамер Гадафи се закани со напади врз домови, канцеларии семејства во Европа доколку НАТО не запре со воздушните напади врз Либија.
Гадафи, своето предупредување го испрати преку телефонска порака пред илјадници насобрани негови подржувачи во центарот на Триполи.
По синоќешната порака на Гадаи, во главниот град на Либија повторно одекнаа експлозии од најверојатно воздушните напади на НАТО.
XS
SM
MD
LG