Достапни линкови

logo-print

Леон Панета стана нов секретар за одбрана на САД


Леон Панета положи заклетва

Леон Панета положи заклетва

Леон Панета денеска положи заклетва како нов американки секретар за одбрана. Панета кој претходно беше шеф на ЦИА го замени Роберт Гејтс кој по повеќе од четири години на таа функција замина во пензија. Местото на Панета во ЦИА го презеде генерал Дејвид Питреус, кој беше командант на американските и меѓународните сили во Авганистан.
XS
SM
MD
LG