Достапни линкови

logo-print

Во БиХ суспендиран главниот обвинител


Милорад Барашин

Милорад Барашин

Институцијата која го надгледува босанскиот правосуден систем го суспендира главниот обвинител Милорад Барашин поради сомневања дека имал врски со меѓународниот дилер на оружје Слободан Тешиќ. Една локална телевизија прикажа снимки на Барашин со Тешиќ кој е на црната листа на Обединетите нации како прекршувач на санкциите против Либерија. Барашин изјави дека оваа средба била дел од истрагата за шверц со оружје низ Босна.
XS
SM
MD
LG