Достапни линкови

logo-print

Хрватска ќе ги затвори преговорите за прием во ЕУ


Во Брисел Хрватска ќе ги затвори преговорите по четирите последни поглавја од договорот за прием во ЕУ, со што практично ќе го заврши преговарчкиот процес за членство.Државната делегација ја предводата потпретседателот на владата и мiнистер за надворешни работи Гордан Јандроковиќ, а ЕУ ја претставува шефот на унгарската дипломатија Јанош Мартоњи.
XS
SM
MD
LG