Достапни линкови

logo-print

Грчкиот парламент ги усвои мерките за штедење


Грчкиот парламент ги усвои последните мерки за штедење во вредност од 28 милијарди евра. ММФ и ЕУ бараа Грција да го усвои пакетот за штедење за да го добие заемот од 110 милијарди евра за спас од банкрот. Дур траеше гласањето во Парламентот илјадници демонстранти протестираа во центарот на Атина и во другите поголеми градови . Полицијата се справуваше со демонстрантите кои протестираат против мерките за штедење.
XS
SM
MD
LG