Достапни линкови

logo-print

Србија раскина 30 проценти од спорните приватизации


Над 30 процети од спорните приватизации во Србија се раскинати, изјави српскиот министер за економија Небојша Ќириќ. Според него сите кои извршиле злоупотреби при приватизацијата треба да одговараат. ЕУ побара од Србија да се преиспитаат спорните приватицазии и да се казни злоупотребара на тој процес.
XS
SM
MD
LG