Достапни линкови

logo-print

Суданскиот претседател свечено пречекан во Кина


Кина со високи државни почести денеска го пречека претседателот на Судан Омар ал Башир по кого Меѓународниот кривичен суд има распишано потерница за воени злосторства во Дарфур. До посетата на Башир на најголемиот судански трговски партнер Кина, даоѓа само на неколку дена пред прогласувањето на јужен Суд за независна држава.
XS
SM
MD
LG