Достапни линкови

logo-print

Сириската опозиција бара помош од Русија


Сириската делегација со рускиот специјален претставник за Африка,Михаил Маргелов

Сириската делегација со рускиот специјален претставник за Африка,Михаил Маргелов

Сириската опозициска делегација за време на посетата на Русија ги повика властите на земјата да го употребат нивното дипломатско влијание за да го убедат претседателот Башар ал Асад да прекине со употребата на сила против цивилите.
Делгацијата беше во еднодневна посета на Москва, каде разговараше со рускиот специјален претставник за Африка, Михаил Маргелов. По средбата Маргелов изјави дека Русија е сериозно загрижена за случувањата во Сирија.
XS
SM
MD
LG