Достапни линкови

logo-print

Бугарија го подржува Националниот преоден Совет во Либија


Претседателот на Преодниот национален совет на Либија, Махмуд Џибрил.

Претседателот на Преодниот национален совет на Либија, Махмуд Џибрил.

Бугарскиот министeр за надворешни работи Николај Младенов денеска во Бангази, треба да се сретне со претседателот на Преодниот национален совет на Либија, Махмуд Џибрил. Бугарската делагација ќе достави хуманитарна помош, лекови и други медицински материјали за жителите на Бенгази. Младенов изјавил дека Бугарија целосно ги поддржува напорите на меѓународната заедница во решавање на кризата во Либија, додавајќи оти заврши ерата на Моамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG