Достапни линкови

logo-print

Русија ќе ја остави Белорусија без струјаРусија денеска се закани дека во 22 часот ќе и го прекине снабдувањето со струја на Белорусија поради неисплатени долгови. Претходно руската компанија, која ја снабдува Белорусија со струја, и го продолжи рокот до кога требаше да биде платен долгот од околу 21 милион долари. Белорусија тврди дека има пари за да го изврши плаќањето, но оти проблем бил недостигот од руски рубљи.
XS
SM
MD
LG