Достапни линкови

logo-print

Израел ја укина забраната за странските новинари


Израелската влада ја укина забраната за странските новинари кои ќе бидат на флотилата која ќе се обиде ја ја прекрши блокадата на Појасот Газа. Премиерот Бенјамин Нетенјаху денеска изјави дека побарал да се изнајде формула за новинарите. Вчера израелските власти соопштија дека на странските новинарите кои ќе бидат на бродовите ќе им забранат 10 години да влегуваат во земјата. Новинарите велат дека треба да им биде дозволено да го покриваат настанот.
XS
SM
MD
LG