Достапни линкови

logo-print

Британски воени обучувачи повлечени од Пакистан


Британските воени тренери кои работат со безбедносните сили во Пакистан биле повлечени на барање на владата на Пакистан, соопштуваат од Министерството за одбрана на Велика Британија. Од таму соопштуваат дека потегот ги загрижил, но сепак велат дека повлекувањето е само привремено. Од пакистанска страна претходно соопштија дека се повлечени 18 воени инструктори.
XS
SM
MD
LG