Достапни линкови

logo-print

Седумнаесетмина загинати во интервенција против Ал Каеда


илустрација

илустрација

Седумнаесетмина загинале во воена интервенција против келија на Ал Каеда во Марициус, вели еден од лидерите на воената операција. Брахим Фал Оулд Чеибни денеска изјави дека војниците во петокот ја извршиле интервенцијата во шума близу границата со Мауританија. Според него, меѓу загинатите се двајца припадници на војската и петнаесетмина членови на терористичката келија.
XS
SM
MD
LG