Достапни линкови

logo-print

Фински туристи спасени од невреме на Преспанското Езеро


Преспанско Езеро

Преспанско Езеро

Десет луѓе од кои осумина државјани на Финска, ноќеска биле спасени од ресенската полиција, откако ги зафатило силно невреме во водите на Преспанското Езеро. Финските државјани со два метални чамци биле на прошетка на островот и при враќање ги фатило големо невреме поради што не можеле да се вратат назад и побарале помош од полицијата. Луѓето биле евакуирани ноќеска околу 2:40 часот.
XS
SM
MD
LG