Достапни линкови

logo-print

Талибанците ја нaпаднале полициската станица во Пакистан


Пакистанските Талибанци ја презедоа одговорноста за вчерашниот напад на полициска станица во областа Колачи, при што загинаа 10 полицајци, соопштуваат пакистанските власти. Потпаролот на Талибанците во Пакистан изјави дека нападот бил за одмазда на нападот од страна на САД во кој загина Осама бин Ладен.
XS
SM
MD
LG