Достапни линкови

logo-print

15 луѓе се исчезнати по тропската бура на Филипини


Петнaесет луѓе се водат за исчезнати откaко тропска бура го зафати северниот дел на Филипините. Поплавите во главниот град Манила и во околината натераа 75 илјади луѓе да ги напуштат нивните домови, соопштуваат властите. Повеќето до луѓето што се исчезнати се риболовци.
XS
SM
MD
LG