Достапни линкови

logo-print

Њујорк легализира хомосексуални бракови


Њујорк стана шестта американска држава која ги легализира хомосексуланите бракови. Гувернерот Ендрју Куомо го потпиша законот вчера откако сенатот на државата го одобри. Њујорк со 19 милиони жители стана најнаселената американска држава што дозволи бракови меѓу исти полови. Тоа претходно го сторија Конектикат, Ајова, Масачусетс, Њу Хемпшир и Вермонт.
XS
SM
MD
LG