Достапни линкови

logo-print

Експлозија на бомба во Авганистан 10 луѓе загинаа


Во авганистанската провинција Кундуз во денешната експлозија на бомба загинале најмалку 10 луѓе, додека 24 биле повредени. Полицијата прецизира дека експлозивот бил закачен за велосипед пред една продавница за сладолед и оти меѓу загинатите имало еден полицаец.
XS
SM
MD
LG