Достапни линкови

logo-print

Франција ќе го намали бројот на војниците во Авганистан


Францускиот претседател Никола Саркози соопшти денеска дека неколку стотици француски војници ќе бидат повлечени од Авганистан до крајот на оваа година. Франција моментално има 4 илјади војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG