Достапни линкови

logo-print

Во експлозии на пазар во Багдад 15 мртви


Најмалку 15 луѓе загинале во три експлозии на еден пазар во Багдад, соопштуваат ирачките власти. При екплозиите се повредени многу луѓе. Бомбите биле активиранi кога на пазарот имало многу луѓе. Од американската амбасада во Багдад информираат дека еден Американец цивил бил убиен во нападите во Багдад.
XS
SM
MD
LG