Достапни линкови

logo-print

Карзаи ја поздрави најавата за повлекување на американските војници


Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи

Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи

Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи ја поздрави најавата за почеток на повлекувањето на американските сили од неговата земја. Според оценката на Карзаи, одлуката што синоќа ја објави американскиот претседател Барак Обама за повлекување на 33 илјади американски војници до септември идната година е во интерес и на Авганистан и на Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG