Достапни линкови

logo-print

Бројот на жртвите од авионската несреќа во Русија се искачи на 45


9-годишното момче што ја преживеа вчерашната авионска несреќа во северозападна Русија, им подлегнал на тешките повреди, со што бројот на жртвите се искачи на 45. Причините за несреќата сеуште не се познати.
XS
SM
MD
LG