Достапни линкови

logo-print

Пилотот најверојатно виновен за несреќата во Русија


Вицепремиерот на Русија Сергеј Иванов изјави дека за авионската несреќа во северозападниот дел на Русија, најверојатно е виновен пилотот. И покрај тоа што истражителите велат дека се уште е рано да се каже, кој е виновен. Четириесет и четири лица загинаа, а осум се повредени кога патнички авион се урнал во близина на ародромот Петрозаводск во руската провинција Карелиа. Локалните медиуми јавија дека авионот при уривањето се судрил со автомобил на патот.
XS
SM
MD
LG