Достапни линкови

logo-print

Сириските сили ја згоилемија безбедноста на границата со Турција


Претседателот Башар ал Асад

Претседателот Башар ал Асад

Сириските безбедносни сили ја засилиле контролата во близина на границата со Турција. Според активистите, десетици студенти вчера се уапсени во Алепо.
Студентите од Универзитетот во Алепо го критикуваа говорот на Претседателот Башар ал Асад, во кој тој повторно вети реформи.
САД од Асад побараа акција, а не зборови.
XS
SM
MD
LG