Достапни линкови

logo-print

Парламентот на Грција ќе гласа за доверба на Владата


Грчкиот премиер Јоргос Папандреу се соочува со гласање во Парламентот за неговиот нов кабинет.Папандреу го реконструираше неговиот кабинет минатата недела поради политичките случувања и протести против економските мерки за надминување на економскат криза. Папандреу повика за прифаќање на мерките за кратење на трошењата за да се избегнат, како што рече, катастрофалните последици.
XS
SM
MD
LG