Достапни линкови

logo-print

Американскиот воен брод пристигна во Грузија


Монтереј

Монтереј

Американскиот воен брод пристигна во Грузија на заедничка програма за обука. Од американската амбасада во Тбилиси велат дека воениот брод Монтереј опремен со против ракетен систем пристигнал во Грузија за да учестува на тридневната воена вежба со лакалните поморски сили. Од руското министерство за надворешни работи на таквиот чекор гледаат како на загрозување на безбедноста, се наведува во соопштението од министерството. Но од грузиското министерство за надворшени работи, велат дека нема причини за загриженост и дека тоа нема никаква врска со Русија.
XS
SM
MD
LG