Достапни линкови

logo-print

Голем пожар во нафтената рафинерија ИНА во Хрватска


Голем пожар избувнал денеска во нафтената рафинерија ИНА во хрватскиот град Сисак, на 57 километри југоисточно од Загреб. Пожарот започнал од цевките, кои ги поврзуваат инсталациите во рафинеријата. Пожарникарите се обидуваат да ја локализираат огнената стихија. Засега нема информации за евентуални жртви и повредени, соопштија од хрватската нафтена компанија.
XS
SM
MD
LG