Достапни линкови

logo-print

Во Багдад автомобил на француската амбасада налета на мина


Погодениот француски автомобил во Багдад

Погодениот француски автомобил во Багдад

Ирачката полиција соопшти дека конвој на француската амбасада во Багдад налетал на поставена бомба и дека при тоа загинале 4 ирачани припадници на приватно обезбедување најмено од Амбасадата.
При експлозијата настрадале и три,луца кои чекале автобус.
Францускиот Амбасадор Денис Гауер изјави дека никој во автомобилот не бил повреден и дека нема индициии оти бомбата била наменета за конвојот.
XS
SM
MD
LG