Достапни линкови

logo-print

Сирискиот претседател ќе одговори на барањата на демонстрантите


Протести против режимот на сирискиот претседател

Протести против режимот на сирискиот претседател

Сирискиот претседател Башар Ал-Асад за прв пат по четири месеци протести против неговиот режим, ќе одржи говор пред јавноста. Амбасадорот на Сирија во Вашингтон соопшти дека во својот говор Асад ќе се осврне на барањата на демонстрантите. Над 10 илјади сириски бегалци ја преминаа турска та граница а уште 10 илјади се засолнети во близина на границата во сирискиот дел.
XS
SM
MD
LG