Достапни линкови

logo-print

Пакистанските сили убиле 25 милитанти


Војници патролираат во областа Моманд

Војници патролираат во областа Моманд

Во денешната операција на пакистанската војска во областа Моманд на границата со Авганистан, загинале 25 милитанти и 4 војници, соопштуваат пакистанските власти. Во операцијата биле повредени уште 8 војници. Моманд е една од неколкуте проблематични области во Пакистан, каде војската превзема операци против Талибанците.
XS
SM
MD
LG