Достапни линкови

logo-print

Напад на конвој со германски војници во Авганистан


Германски војници во Авганистан

Германски војници во Авганистан

Најмалку двајца цивили биле убиени денеска во Авганистан, кога бил нападнат воен конвој кој пренесувал германски војници во северниот дел на земјата, соопштуваат авганистанските власти. Двајцата цивили се наоѓале до возилата кога се случула експлозијата. Се уште нема информации дали во нападот има и други повредени или загинати.
XS
SM
MD
LG