Достапни линкови

logo-print

Косовската полиција ја презеде контролата на границата со Македонија


Косовската полиција го заокружи преземањето на контролата на границата со Макеоднија од припадниците на КФОР. На настанот присуствуваа министрите за внатрешни работи на Косово и Македонија и командантот на силите на КФОР. Министерката Гордана Јанкуловска рече дека овој чекор е во насока на интензивирање на соработката меѓу двете земји, но и говори за тоа дека Косово чекори сериозно, ефикасно и одговорно на патот на реформите.
XS
SM
MD
LG