Достапни линкови

logo-print

Полиција бркала грешно поканети гости преку Фејсбук


Полицијата во Германија морала да интервенира на уште една забава објавена на социјалната мрежа Фејсбук, затоа што на забавата пристигнале повеќе од 800 луѓе. Полицијата уапсила над 40 млади луѓе кои го нарушиле јавниот ред и мир. Ова е втор ваков инцидент месецов во Германија, да се повика полиција откако на забава објавена на Фејсбук се појавуваат неочекувано многу луѓе. Полицијата во првиот случај мораше да интервенира откако на роденденската забава на едно девојче се појавиле 1600 гости, откако таа по грешка им испратила покана на илјадници странци да дојдат на забавата.
XS
SM
MD
LG