Достапни линкови

logo-print

Нападната полициска станица во Кабул


Вооружени милитанти ја нападнале полициската станица во близина на претседателската палата во авганистанскиот главен град Кабул, соопштуваат официјалните власти. Од Министерството за внатрешни работи велат дека еден бомбаш самоубиец успеал да го активира експлозивот внатре во зградата, додека другиот бил убиен од полицаец пред да се разнесе. Нападот прераснал во голема престрелка.
XS
SM
MD
LG