Достапни линкови

logo-print

Косовската полиција постепено од КФОР ја превзема контролата на границата со Македонија


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска во Долно Злокуќане, на Косово, ќе присуствува на свеченото примопредавање на контролата на третиот сектор од македонско-косовската граница од страна на припадниците на КФОР во надлежност на косовската полиција. Како што е најавено, предвидено е покрај претставниците на КФОР и косовската полиција, кусо обраќање да има и министерката Јанкуловска.
XS
SM
MD
LG