Достапни линкови

logo-print

Заниер кандидат за генерален секретар на ОБСЕ


Шефот на УНМИК Ламберто Заниер

Шефот на УНМИК Ламберто Заниер

Шефот на УНМИК Ламберто Заниер е предложен за функцијата генерален секретар на ОБСЕ, е соопштено денеска во Приштина. Притоа е прецизирано дека одлуката за изборот ќе била донесена во текот на идната недела. Претходно, косовските медиуми објавија дека шефот на УНМИК заминува од Косово кон крајот на месецов.
XS
SM
MD
LG