Достапни линкови

logo-print

СБ за ОН го поддржа вториот мандат за Бан ки Мун


Бан ки Мун и Дмитри Медведев

Бан ки Мун и Дмитри Медведев

Советот за безбедност на Обединетите нации денеска ја поддржа кандидатурата за уште еден мандат на сегашниот генерален секретар Бан ки Мун. До гласањето дојде откако вчера и Русија која е постојана членка на Советот за безбедност потврди дека ја поддржува кандидатурата на Бан ки Мун. Генералното собрание на Обединетите нации ќе гласа за предлогот кон крајот на месецов.
XS
SM
MD
LG