Достапни линкови

logo-print

Пакистан соопшти дека се убиени 11 милитанти


Пакистански талибанци во Баџаур

Пакистански талибанци во Баџаур

Пакистанските безбедносни сили убиле 11 милитанти за време на судирите на северозападот на земјата во близина на границата со Авганистан кај местата Саракаи и Мукхла во областа Баџаур.
Пакистанските сили презедоа неколку акции против исламските милитанти во областа Баџаур од Август 2008.
XS
SM
MD
LG